top of page

Витоки

Будинок піонерів в місті Бердянську почав працювати в 1935 році. Ось що писали в газетах того часу: «...на ремонт будинку було витрачено 25 тис. карбованців, допомогли в оснащенні Першотравневий та Азово-Чорноморський заводи. Був побудований зал на 600 місць, декілька великих кімнат...»; «... В 1935 році Бердянськ був маленьким містом, в квартирах не було електрики, телефонів, радіо, телевізорів. Вечорами вся сім’я збиралась за великим столом. Улюбленим заняттям дітей було збиратися в якому-небудь тихому містечку і  розповідати казки. Великою подією для бердянських дітей було повідомлення про відкриття Будинку піонерів. Дуже довго вибирали в школах кращих піонерів, яким вручались мандати. І ось прийшов цей день. О 10 годині ранку зібрались майже всі піонери міста. Будинок піонерів знаходився в одноповерховій споруді, але для дітей це було великою подією ...».У ті часи всі діти були об'єднані в дитячі організації: жовтенята - піонери-комсомольці.

Організаторами Будинку піонерів були: Костянтин Максимович Рейнжиглов, Марія Тихонівна Туранська, Олена Георгіївна Рафаелова, Борис Олександрович Пругер. Почали свою роботу гуртки: хоровий, танцювальний, музичний, ляльковий, джаз-оркестр, морський, радіотехнічний.

40-ві роки

Два роки місто було в окупації, а 17 вересня 1943 року визволено від німецько-фашистських загарбників. Відновив свою роботу Клуб піонерів (колишній будинок не зберігся), який був відкритий в невеликому приміщенні по вулиці Червоній (нині вулиця Земська). Його роботу очолила вихованка Будинку піонерів Белла Епштейн. З дітьми працювали Соня Лейзер, Олена Рафаелова, Людмила  Головацька. Міські заходи для школярів проводилися в цьому клубі.

В 1946 році Клуб піонерів повернувся в свій довоєнний будинок. Будинок піонерів став поповнюватися майстрами своєї справи, людьми з щедрими серцями. Літературно-драматичний гурток почав свою роботу в 1949 році під керівництвом Галини Федорівни Вовченко.

50- 60 ті роки

З 1951 по 1969 рік  директором Будинку піонерів була Новиш Галина Степанівна .

Рішенням міського виконавчого комітету в 1962 році Будинок піонерів переїжджає в приміщення по вулиці Гоголя (колишня назва вулиця Ульянових 29, нині Університетська). Робота в новому приміщенні триває, і знову відкриваються нові гуртки: «Умілі руки», «Бібліотечний» (керівник Рикова Олександра Платонівна),

«Авіамодельний» (керівник Лакоза), «Фотогурток» (керівник Саламбаш Юрій Микитович), гурток образотворчого мистецтва очолює відомий художник Гончаренко Іван Матвійович. Великою популярністю серед хлопчиків набув ансамбль духових інструментів та гурток горністів.

Дивовижні, талановиті викладачі були у тодішніх гуртківців. Так у 1962 році дитячий танцювальний колектив очолили Саркісянц Арам Карпович (заслужений працівник культури УРСР) та Саркісянц Ірина Іванівна, духовим оркестром в 60-ті роки керував Микола Хаджийський, а гурток «Юні краєзнавці» очолював член Спілки письменників України, краєзнавець, еколог Огульчанський Олексій Якович.

Шаховий гурток почав свою роботу в 1959 році. Його керівниками були Петро Іванович Кучумов, та Лариса Петрівна Повєліца.

Наприкінці 60-х років був створений оркестр народних інструментів, керівником якого став Мазохін Михайло Іванович. У 1968 році в Будинку піонерів почав працювати хоровий ансамбль «Полум’я» під керівництвом Лариси Миколаївни Кайкової.

22 квітня 1968 року був відкритий музей Ульянових, який пропрацював 24 роки. За цей час музей відвідало більше 300 тис. відвідувачів. Керувала роботою Рикова Олександра Платонівна.

70- ті роки

Більше 25 років (з 1969 по 1995) педагогічний колектив Будинку піонерів очолювала  Олена Станіславівна Чепуренко.

У 1977 році був організований тимуровський штаб, керівником якого стала досвідчений педагог Галина Миколаївна Клерфон, а пізніше – Каліберда Світлана Іларіонівна. Організатором цікавих та корисних справ став міський піонерський штаб (керівник Людмила Миколаївна Ніжнік).

«Вчимося разом будувати світ, творити добро»,- під таким девізом працював КІД «Аврора Гранма», який був створений 19-го вересня 1979 року і об’єднав тисячі юних бердянців. Керувала клубом інтернаціональної дружби Галина Сидорівна Чорноус. В політико-масовому відділі працювали талановиті педагоги Михайлова Надія Григорівна, Ваніна Ніна Макарівна, Мінаєва Людмила Львовна, Яновська Людмила Леонідівна (керівник гуртка «Говоримо французькою»). В січні 1982 року КІД став учасником міжнародного всеукраїнського руху «Педагоги за мир», місцевий осередок якого очолила Казачковська Галина Володимирівна.

Популярністю серед дітей користувалися гуртки образотворчого мистецтва та художників-оформлювачів під керівництвом Науменко Володимира Яковича та Дружнєява Геннадія Васильовича.

В вересні 1978 року був створений гурток радіооператорів під керівництвом Бєссонової Лідії Павлівни (який протягом багатьох років був призером обласних змагань),  а пізніше, в  1992 році гурток був перетворений на гурток «оператор комплексного зв’язку», яким керував Мошкін Володимир Іванович.

Гурток «екологів-краєзнавців» почав свою роботу в 1978 році під керівництвом Юрія Тимофійовича Нарохи. В цьому ж році відновив свою роботу фотогурток, який очолив Стоїльський Олександр Степанович. Казачковським Валерієм Вікторовичем стоворюється  кіностудія «Піонер», яка неоднарозово ставала переможицею на дитячих конкурсах, в тому числі і в Москві.

Рік 1979 був оголошений у світі - Міжнародним роком дитини. Саме в цьому році бердянські діти отримали нове приміщення Палацу піонерів, триповерховий будинок з сріблястим куполом обсерваторії. Тут для дітей запрацювали вже 47 гуртків.

Історія БЮАО (Бердянська юнацька астрономічна обсерваторія) почалась з листопада 1978 року. Керівником обсерваторії стає талановита та енергійна людина, ентузіаст своєї справи - Гадун Олексій Степанович. У різні роки колектив очолювали Микола Петрович Перекатій, Кірпік Олена Антонівна, Копчекчі Іван Костянтинович, Майструк Дмитро Васильович.

Гурток «Макраме» пропрацював з 1978 по 1995 р. під керівництвом Людмили Андріївни Бабкової.

В 1979 році керівником оркестру народних інструментів та ВІА стає Віктор Меркурійович Мелай, а молодшим складом оркестру з 1982 року керувала Людмила Василівна Сидорова.

Гурток художнього в’язання почав працювати з 1979 року під керівництвом Віри Федорівни Дружняєвої. Лаппа Анатолій Андрійович очолює гурток «Початкове моделювання».

80 - ті роки

У 1980 року Будинку піонерів було присвоєно ім'я Героя Радянського Союзу - Євгенії Максимівни Руднєвої.

У 1982-1983 навчальному році в бердянському Будинку піонерів займалось 2342 піонера та школяра віком від 10 до 17 років; працювало 62 гуртка, 3 клуби, 3 музеї, 2 дитячих колективи – усього 151 навчальна група.

Продовжує роботу піонерський (керівник Михайлова Наталя Вікторівна) та комсомольський штаб (керівник Сиващенко Олена Іванівна). На честь 60-річчя Всесоюзної піонерської організації 17 травня 1982 року  був відкритий музей піонерської слави (керівник Болгарєва Наталя Валентинівна).

Гурток «Говоримо по-англійські» почав працювати з 1982 року під керівництвом Олени Антонівни Костомарової. В 1986 році був створений гурток німецької мови під керівництвом Світлани Миколаївни Долгової.

Студія декоративно-прикладного мистецтва почала працювати в 1981 році та об’єднала декілька гуртків: «Юні умільці» (керівник Назарова Ніна Петрівна.), «Природа та творчість» (керівник Паломар Ірина Валентинівна), «Моделювання іграшки» (керівник Столбун Тетяна Валеріївна), «Аплікація іграшки» (керівник Романова Ліра Володимирівна).

Туристичний гурток, який створив Дмитро Афанасевич Тютюшев в 1981 році, користувався великою популярністю не тільки в області, а і в республіці.

З 1982 року на базі ансамблю пісні «Полум’я» починає працювати музична студія, на заняттях якої учасники хорового колективу під керівництвом  педагогів – музикантів Масютіної Марини Едуардівни, Ареф’євої Зої Василівни, Суржик Людмили Георгіївни, Захаркіної Ірини Олександрівни, Ружицької Тетяни Валентинівни, Пєдашенко Ірини Віталіївни, Курбатової Олени Семенівни вивчали основи музичної грамоти, сольфеджіо, гру на фортепіано.

Ансамбль «Дзвіночки» був створений в 1983 році (керівник Масютіна Марина Едуардівна). В цьому ж  році ансамбль пісні «Пісні Полум’я», хоровий колектив хлопчиків та фольклорний ансамбль очолила Тетяна Валентинівна Ружицька.

Хореографічний ансамбль «Сонечко» почав свою роботу в березні 1987 року. Його очолюють хореограф Лідія Вікторівна Тарасова і постановник, заслужений працівник культури Тамара Андріївна Бітіньова.

В 1987 році художнім керівником та диригентом ансамблю пісні «Полум’я», молодшої вокальної хорової групи «Іскорка» та театру пісні «Сузір’я» стає хормейстер Демченко Олена Миколаївна.

Гурток «Радіоелектроніка» заснований в 1985 році керівником Пашкульським Анатолієм Георгійовичем.

З 1987 року стала працювати ізостудія «Фантазія» під керівництвом Дівінської Жанни Натановни, а в 1994 році дитячий колектив очолили Максимова Вікторія Євгеніївна.

Ансамбль бального танцю «Натхнення» почав свою роботу в 1987 році (керівник Ходикіна Лариса Миколаївна).

З 1991 року в ЦДЮТ працюють гуртки моделювання і конструювання одягу (керівники Антошкіна Тетяна Павлівна і Антонова Ірина Михайлівна).

Період незалежності

У 1992 році Будинок піонерів був перейменований у Центр дитячо-юнацької творчості ім. Є.М.Руднєвої. У 1995 році директором  ЦДЮТ стала Наталія Вікторівна Лисенко. Від гуртківця, методиста, культорганізатора, завуча до директора ЦДЮТ – такий шлях пройшла Наталя Лисенко (Фокіна). Саме їй належала ідея створення музею історії ЦДЮТ, який був відкритий на честь 60-річчя Будинку піонерів у листопаді 1995 року. Право відкрити музей  було надано ветерану Будинку піонерів Риковій О.П.

З 1985 по 2010 р. В ЦДЮТ працював гурток «Народознавство»(керівник Демченко Ніна Германівна). У 1995 році в ЦДЮТ був створений гурток «Художня вишивка» (керівник Левінова Галина Геннадіївна).

У 1996 році педагогами ЦДЮТ (президент Масютіна М.Е.) була заснована громадська організація – молодіжний клуб «Співдружність», яка стала активним учасником руху громадських організацій України. За роки свого існуванні клуб реалізував більш ніш 25 соціально  значущих проектів.

Вимоги того часу, проблеми громадянського соціального виховання сучасної молоді, спонукали до створення при ЦДЮТ в 1998 році гуртка «Дебати» (керівник гуртка Масютіна М.Е.) У цьому ж році відкривається кабінет інформатики та починає працювати гурток під керівництвом Сіряка Віктора Миколайовича.

Гурток «Юний актор» був створений у 1998 році керівником колективу Терещенко Вікторією  Вікторівною.

В ці роки набуває популярності  Асамблея дитячої творчості, яка підбивала підсумки роботи навчальних закладів міста Діти приймають участь в нових оглядах-конкурсах «Зорецвіт», «Бердянські розсипи», «Запорізький край та його люди», займають призові місця. ЦДЮТ приділяє  велику увагу  патріотичному вихованню гуртківців. Щорічно в ЦДЮТ проводиться мітинг, присвячений пам’яті Є.М. Руднєвої, молодіжний мітинг до Дня Перемоги в парку П.П. Шмідта, художні колективи Центру провели святковий концерт для вчителів-ветеранів.

З 1999 року  на базі ЦДЮТ починає працювати ансамбль естрадного танцю «МарЛен», який був заснований Мартиненко Оленою Володимирівною ще у 1989 році, а в 2004 році хореографом в цьому ансамблі почала працювати Юлія Петрівна Тараненко.

У листопаді 2010 року нашому Центру виповнюється 75 років. Для людини - це вік поважний, а для установи - це пора розквіту та вдосконалення.

ЦДЮТ сьогодні – це самий великий  позашкільний заклад нашого міста, який розвивається за двома напрямками: організація гурткової роботи та проведення масових заходів. Педагогічний колектив працює з метою допрофесійної підготовки дитини, розвиток її  творчих здібностей, виявлення нахилів дитини, надання допомоги в їх становленні, організації дозвілля дітей. Проводиться робота в гуртках художньо-естетичного, науково - технічного, туристко-краєзнавчого, спортивного і гуманітарного профілю.

Зараз в ЦДЮТ працюють 8 зразкових та 3 народних колективи. Кожний керівник гуртка ставить перед собою мету: в навчальному році необхідно прийняти участь в конкурсах, фестивалях, оглядах міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня.

Популярними є наступні проекти: «ЦДЮТ замість вулиці», «Творчий колорит», «Сучасний дитячий арт-центр», «ЦДЮТ вражає», «Бердянські канікули»,«Хочу знати, хочу бути»,  «Батьківський клуб «Лелека» тощо.


У різні роки керівниками нашого Центру працювали:

  • з 1935 по 1941 рр. —Рейнжиглов Костянтин Максимович;

  • з 1945 по 1951 рр. — Белла Эпштейн;

  • з 1951 по 1969 рр. — Новиш Галина Степанівна;

  • з 1969 по 1995 рр. —Назарова Олена Станіславівна;

  • з 1995 по 2016 рр. - Лисенко Наталія Вікторівна;

  • з 2016 по теперішній час - Балабан Олег Костянтинович.

3331
house
427b6a4d6fc46e45cb962ce46fe1d467
64_big
36486460
401e4e36c25b8dd6686b983e97567cdb
Оркестр ДП, рук.Рыбас Н.

Оркестр ДП, рук.Рыбас Н.

Занятие танцевального кружка

Занятие танцевального кружка

Ансамбль народных инструментов, рук

Ансамбль народных инструментов, рук

Хореографический ансамбль Солнышко

Хореографический ансамбль Солнышко

Ансамбль народных  инструментов, рук

Ансамбль народных инструментов, рук

ВИА

ВИА

Шахматный кружок

Шахматный кружок

Занятие клуба Собеседник ведет Масютина

Занятие клуба Собеседник ведет Масютина

Кружок телемехаников

Кружок телемехаников

Занятие кружка радиооператоров ведет Пашкульский

Занятие кружка радиооператоров ведет Пашкульский

Кружок судомоделирования  руководитель Ч

Кружок судомоделирования руководитель Ч

Занятие ведет Нароха Ю.Т

Занятие ведет Нароха Ю.Т

Роспись вазы ( рук. Назарова Н.П.)

Роспись вазы ( рук. Назарова Н.П.)

Мастер-класс Назаровой Н.П.

Мастер-класс Назаровой Н.П.

Кружок вязания

Кружок вязания

Игровая комната

Игровая комната

Встреча иностранной делегации КИД

Встреча иностранной делегации КИД

Подготовка к игре Зарница

Подготовка к игре Зарница

Праздник пионерии

Праздник пионерии

Встреча с ветеранами

Встреча с ветеранами

Конкурс рисунка на асфальте посвященный

Конкурс рисунка на асфальте посвященный

Федоров Ю.К

Федоров Ю.К

Подготовка к военно-спортвной игре Зарни

Подготовка к военно-спортвной игре Зарни

ко дню города

ко дню города

Май  1979     В.В. Зеленый и А.Г

Май 1979 В.В. Зеленый и А.Г

Прием в пионеры

Прием в пионеры

Приём в пионеры

Приём в пионеры

Поездка кружковцев в Москву

Поездка кружковцев в Москву

Пионерский парад

Пионерский парад

Одесса, лагерь Молодая гвардия, анс

Одесса, лагерь Молодая гвардия, анс

Пинерский парад, 1976

Пинерский парад, 1976

Праздник Бердянские самоцветы, на первро

Праздник Бердянские самоцветы, на первро

Грамота

Грамота

Участники недели мира, 1979

Участники недели мира, 1979

Участники бального танца

Участники бального танца

КИД  акция дружбы

КИД акция дружбы

Президент КИДа Узунов Александр 1978

Президент КИДа Узунов Александр 1978

Клуб Эсперанто ведет Затёра Ю.В.

Клуб Эсперанто ведет Затёра Ю.В.

Астрономический кружок

Астрономический кружок

Сеанс одновременной игры кружковца Влади

Сеанс одновременной игры кружковца Влади

Шахматисты Попивщий и Яблуновский

Шахматисты Попивщий и Яблуновский

Кружок Детская Киностудия

Кружок Детская Киностудия

Встреча с Огульчанским

Встреча с Огульчанским

Шахматный кружок, 70-е годы

Шахматный кружок, 70-е годы

Туристический поход по Крыму юных турист

Туристический поход по Крыму юных турист

Любительская киностудия Пионер во время

Любительская киностудия Пионер во время

Сбор лекарственных трав, рук. Нароха Ю

Сбор лекарственных трав, рук. Нароха Ю

Выступление оркестра народных инструмент

Выступление оркестра народных инструмент

Чепуренко Е.С. директор ДП

Чепуренко Е.С. директор ДП

Вокальный ансамбль Чаечки

Вокальный ансамбль Чаечки

Солистка Пламя Суворова Светлана

Солистка Пламя Суворова Светлана

Солистка Пламя Суворова Светлана 1

Солистка Пламя Суворова Светлана 1

Ансамбль Пламя, рук. Кайкова Л.Н

Ансамбль Пламя, рук. Кайкова Л.Н

Ансамбль Пламя  1974 г ,  рук

Ансамбль Пламя 1974 г , рук

Коллектив ДП, 1979

Коллектив ДП, 1979

Втреча кружковцев с ветераном ВОВ Дорофе

Втреча кружковцев с ветераном ВОВ Дорофе

Заседание городского тимуровского штаба,

Заседание городского тимуровского штаба,

Заседание городского пионерского штаба

Заседание городского пионерского штаба

Заседание городского пионерского штаба И

Заседание городского пионерского штаба И

Заседание городского октябрятского штаба

Заседание городского октябрятского штаба

1979 г

1979 г

1979 г

1979 г

Директор Чепуренко Е.С

Директор Чепуренко Е.С

Строительство ДП, 70-е

Строительство ДП, 70-е

Рыкова А.П. ( слева) и Новыш Г.С

Рыкова А.П. ( слева) и Новыш Г.С

Встреча с ветеранами пионерии, 1968

Встреча с ветеранами пионерии, 1968

Фестиваль

Фестиваль

Бердянские самоцветы, 1967 г

Бердянские самоцветы, 1967 г

Туристический лагерь Орлиное гнездо ( 19

Туристический лагерь Орлиное гнездо ( 19

Утренник проводит Рыкова А.П.

Утренник проводит Рыкова А.П.

лагерь Птичье гнездо 60

лагерь Птичье гнездо 60

Праздник День птиц

Праздник День птиц

Юные фотолюбители

Юные фотолюбители

Юные краеведы

Юные краеведы

Письмо

Письмо

Письмо к Огульчанскому

Письмо к Огульчанскому

Огульчанский Алексей Яковлевич

Огульчанский Алексей Яковлевич

Выпускник (КМС) проводит сеанс одновреме

Выпускник (КМС) проводит сеанс одновреме

На занятиях шахматного кружка

На занятиях шахматного кружка

Занятие шахматного кружка ведёт Кучумов

Занятие шахматного кружка ведёт Кучумов

Гончаренко Иван Матвеевич- рук

Гончаренко Иван Матвеевич- рук

Саркисьянс А.К.

Саркисьянс А.К.

Танцевальній коллектив

Танцевальній коллектив

танцевальный, рук. Саркисьянс

танцевальный, рук. Саркисьянс

Матросский танец, 1960

Матросский танец, 1960

Танцевальный коллектив

Танцевальный коллектив

Танец Красная Гвоздика

Танец Красная Гвоздика

Китайский танец, рук.Саркисьянс

Китайский танец, рук.Саркисьянс

Саркисьянса поздравляют коллеги

Саркисьянса поздравляют коллеги

Хоровой коллектив дирижёр В.Фатьянов

Хоровой коллектив дирижёр В.Фатьянов

Баянист Черновалюк

Баянист Черновалюк

Инструментальный ансамбль Дома Пионеров,

Инструментальный ансамбль Дома Пионеров,

Духовой оркестр ДП на Первомайской  демо

Духовой оркестр ДП на Первомайской демо

Анасамбль барабанщиков

Анасамбль барабанщиков

Парад пионерии

Парад пионерии

Парад в честь 40летия Пионерии

Парад в честь 40летия Пионерии

Первомайская демонстрация

Первомайская демонстрация

Здание Дома Пионеров по ул.Гоголя, 1962.

Здание Дома Пионеров по ул.Гоголя, 1962.

1960

1960

Заседание председателей совета дружин, Г

Заседание председателей совета дружин, Г

Встреча с моряками Севастополя, сентябрь

Встреча с моряками Севастополя, сентябрь

Встреча воспитанников краеведческого кру

Встреча воспитанников краеведческого кру

Пионерский слет, посвященный Дню города,

Пионерский слет, посвященный Дню города,

Старт участников забега на 3-х колесных

Старт участников забега на 3-х колесных

Парад велосипедистов

Парад велосипедистов

Фотокружок ДП на съёмке

Фотокружок ДП на съёмке

Пионер- инструктор фотокружка

Пионер- инструктор фотокружка

Участники фотокружка ДП

Участники фотокружка ДП

Мирошниченко Володя - кружок  Юные краев

Мирошниченко Володя - кружок Юные краев

Юные краеведы на Берде, 1956

Юные краеведы на Берде, 1956

Юные краеведы в Киеве

Юные краеведы в Киеве

Юные краеведы на занятии

Юные краеведы на занятии

Юные краеведы 1

Юные краеведы 1

Кружок Юные краеведы

Кружок Юные краеведы

Кружок юных горнистов, рук. Таращенко Ф.

Кружок юных горнистов, рук. Таращенко Ф.

Ансамбль песни и пляски, 1958

Ансамбль песни и пляски, 1958

Солистка танц.кол-ва Фрадынская Света

Солистка танц.кол-ва Фрадынская Света

Солистка танц

Солистка танц

Солистка танц

Солистка танц

Солистка т�анц.кол-ва  Толмачева Роза

Солистка танц.кол-ва Толмачева Роза

Украинская пляска , 1958 г

Украинская пляска , 1958 г

Танцевальный кружок

Танцевальный кружок

Письмо Фрадынской Светланы

Письмо Фрадынской Светланы

Рук

Рук

Выпускница театрального кружка  Щербина

Выпускница театрального кружка Щербина

Назаров Евгений, член лит-драм кружка

Назаров Евгений, член лит-драм кружка

Криулин Валентин, член лит-драм кружка

Криулин Валентин, член лит-драм кружка

Кафанов Лёва, член лит-драм кружка

Кафанов Лёва, член лит-драм кружка

Зиньковский Константин, член литературно

Зиньковский Константин, член литературно

Спектакль Катигорошко

Спектакль Катигорошко

Спектакль театр. кол-ва,  рук. Вовченко.

Спектакль театр. кол-ва, рук. Вовченко.

пьеса Её друзья

пьеса Её друзья

Литературно-драматический кружок, 1950

Литературно-драматический кружок, 1950

Работа над ролями спектакля Снежная Коро

Работа над ролями спектакля Снежная Коро

Занятия театрального кружка, рук

Занятия театрального кружка, рук

Библиотечный кружок

Библиотечный кружок

Кружок Рукоделие, 1956

Кружок Рукоделие, 1956

Библиотечный кружок, 50-е годы

Библиотечный кружок, 50-е годы

Рук. библиотечного кружка  А.П

Рук. библиотечного кружка А.П

Участники фото-кружка

Участники фото-кружка

Хаджийский Николай Иванович, конец 1960

Хаджийский Николай Иванович, конец 1960

Участники духового оркестра во время реп

Участники духового оркестра во время реп

Духовой оркестр-участник областного смот

Духовой оркестр-участник областного смот

Солистка хора Кальнёва Наталья

Солистка хора Кальнёва Наталья

Грамота 1950

Грамота 1950

Солист хора Глыбин Ваня

Солист хора Глыбин Ваня

Хор ДП, 1951 г, рук

Хор ДП, 1951 г, рук

Хоровой коллектив - участник концерта

Хоровой коллектив - участник концерта

Кружок Умелые руки, работа над папье-маш

Кружок Умелые руки, работа над папье-маш

Кружок Умелые руки, работа над изготовле

Кружок Умелые руки, работа над изготовле

Группа девочек танц.кружка, 30-е годы

Группа девочек танц.кружка, 30-е годы

Авиамодельный кружок

Авиамодельный кружок

Авиамодельный кружок, рук

Авиамодельный кружок, рук

Авиамодельный кружок 1952

Авиамодельный кружок 1952

Сводный пионерский отряд № 2 при ДП, Ст.

Сводный пионерский отряд № 2 при ДП, Ст.

Директор ДП с 1951-1969 Новыш Галина Сте

Директор ДП с 1951-1969 Новыш Галина Сте

На районном слете пионеров, 1956 ( пионе

На районном слете пионеров, 1956 ( пионе

Умелые руки

Умелые руки

Рыкова А.П. и Новыш Г.С

Рыкова А.П. и Новыш Г.С

Сводный пионерский отряд № 1 при ДП, Ст.

Сводный пионерский отряд № 1 при ДП, Ст.

Танец Светлячок балетный кружок 1937г

Танец Светлячок балетный кружок 1937г

Солисты балета рук.Головацкая

Солисты балета рук.Головацкая

Солистка танцевального кол-ва Валентина

Солистка танцевального кол-ва Валентина

Зюзин Виктор скрипач джаза 1936 г

Зюзин Виктор скрипач джаза 1936 г

Дальников Роман  скрипач джаза  1938 г

Дальников Роман скрипач джаза 1938 г

Валя Калтыкьян  пианистка джаза 1935 г..

Валя Калтыкьян пианистка джаза 1935 г..

Встреча пионеров с П.Осипенко

Встреча пионеров с П.Осипенко

Встреча кол-ва Дома пионеров с Хатаевиче

Встреча кол-ва Дома пионеров с Хатаевиче

Солистка джаз-оркестра Бэлла Эпштейн

Солистка джаз-оркестра Бэлла Эпштейн

Солисты хора (слева направо) Наташа Миха

Солисты хора (слева направо) Наташа Миха

Дом пионеров  при  городском Дворце куль

Дом пионеров при городском Дворце куль

Анна Ник

Анна Ник

Директор Ренжиглов К.М. и руков

Директор Ренжиглов К.М. и руков

Первые кружковцы

Первые кружковцы

Директор Ренжиглов К.М.

Директор Ренжиглов К.М.

Наш телефон:

(06153) 3-64-46

Наша адреса:

71118, Україна,

м. Бердянськ,

пр. Праці, 24/56

Ми у соцмережах:

  • Facebook Социальной Иконка
  • https://www.youtube.com/user/Frolov5
  • Instagram
bottom of page